Recenzja książki Mick Szalone życie i geniusz Jaggera

Recenzja książki: Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera

Jesień zaczęła się na dobre. I mimo, że pogoda w Warszawie zachęca do wychodzenia z domu i korzystania z dobrej pogody, to niestety dni stają się coraz krótsze. Jednak, dłuższe wieczory sprzyjają czytaniu książek, a skoro jesteśmy już w temacie lektur to jakiś czas temu, dostałam od siostry biografię Jaggera. Nie jestem szczególną fanką książek biograficznych i raczej ich nie czytam, ale lubię muzykę Stonesów, więc zrobiłam ten mały wyjątek, dlatego dziś pojawia się recenzja książki Mick Szalone życie i geniusz Jaggera.

Autor wielu książek biograficznych..

Książka o Jaggerze to jedna z wielu biografii, które stworzył Andersen. Autor opisał życie takich gwiazd jak Madonna, Michael Jackson czy Barack i Michelle Obama. Jest, więc w stanie napisać chyba, o każdym i przy tym być niezwykle obiektywny. Książka jest świetnie napisana. Całość jest spójna, w niektórych momentach zabawna. Język jest prosty, a cytaty dobrze dobrane. 

Z biografii dowiadujemy się, dzięki czemu Mick Jagger mimo swojego wieku ma tak dobrą kondycję i ogromną energię. Cały opis jego życia ( i przy okazji zespołu) jest przesiąknięty używkami i tzw. rock&rollem. Mimo, że ma bardzo dobre pochodzenie i skończył prestiżowe studia to jego życie kręci się wokół sceny, sławy i wielkich pieniędzy. 

Oprócz muzyki Jagger kocha też kobiety. A miał ich podobno ponad 4 tysiące. Raczej nie interesuje mnie życie gwiazd, nie śledzę też portali plotkarskich, ale podczas lektury, kiedy padało nazwisko gwiazdy, z którą sypiał na usta cisnęło mi się pytanie „z nią też? :O”. Zresztą nie tylko z paniami lubił się bawić.

Książka Mick Szalone życie i geniusz Jaggera ukazuje wiele faktów z życia wokalisty The Rolling Stones. Nie tylko jego życia prywatnego, ale też życia zespołu, kulisy koncertów, imprez, a nawet aspekty polityczne, w które Jagger się angażował. Dodatkowo opisane są próby solowej kariery Micka i jego produkcje filmowe.

Książkę z czystym sumieniem mogę polecić nie tylko fanom Micka Jaggera i jego zespołu. Biografia jest dobrze napisana, niezwykle obrazowo pokazuje szalone życie artysty, serwuje nam wiele ciekawostek nie tylko o samym wokaliście i jego zespole, ale też innych znanych osobach związanych z Stonesami.

Czytaliście biografię Micka Jaggera? Jak wrażenia? A może dopiero macie zamiar ją przeczytać?

Książkę możecie kupić tutaj

Zobacz inne wpisy:

Co to są kolorowanki dla dorosłych?

Jak przestałem kochać design – Marcin Wicha – recenzja

To może cię zainteresować