Co to są kolorowanki dla dorosłych?

kolorowanka dla dorosłych

Dwa, a nawet trzy lata temu kolorowanki dla dorosłych stały się bardzo popularne. Półki w księgarniach dosłownie uginały się pod ich ciężarem. Obecnie kolorowanki dalej są popularne, jednak nie tak jeszcze rok temu. A szkoda, bo to fajna rzecz, przy której można się zrelaksować i miło spędzić wieczór. Sama posiadam trzy takie kolorowanki, dlatego postanowiłam trochę przybliżyć ten temat osobom, które jeszcze nie wiedzą co to są kolorowanki dla dorosłych lub też rozwiać wątpliwości osób, które już coś o nich wiedzą. W skrócie postaram się odpowiedzieć na pytania: co to, po co i czy się sprawdza.

kolorowanka dla dorosłych w kwiaty

Co to jest ta kolorowanka dla dorosłych?

Kolorowanki dla dorosłych pojawiły się w Polsce dzięki Anglikom i Holendrom, którzy od dawna się tym zajmują. Możemy znaleźć je w formie książkowej lub kalendarza. Kolorowanki różnią się miedzy sobą formatem i tematyką. Zdecydowana ilość detali i szczegółów w ilustracjach odróżnia kolorowankę dla dorosłych od tej dla dzieci.

kalendarz z kolorowanką dla dorosłych

Po co nam te kolorowanki?

Małym dzieciom, które jeszcze nie potrafią czytać i pisać książeczki z rysunkami kupujemy w celu edukacyjnym. Dzieci mogą rozwinąć w ten sposób swoje umiejętności manualne oraz poznać nazwy kolorów. Kolorowanki dla dorosłych mają działać antystresowo, ale też pomóc w porządkowaniu myśli czy po prostu zająć ręce (co przydaje się palaczom).

kolorowanka dla dorosłych z motywem harrego pottera

Jak to się sprawdza?

Jak już wyżej wspomniałam mam trzy takie kolorowanki. Jedna jest w formie kalendarza i tę uwielbiam! Nie dość, że mam miejsce do planowania tygodnia to dodatkowo posiada ilustracje, które zajmują mnie na przynajmniej kilka godzin. Dodatkowym atutem jest to, że zajmują o wiele mniej miejsca, niż gdybym miała osobny kalendarz i kolorowankę. Same plusy! Druga natomiast to książka z ilustracjami z filmów o Harrym Potterze. Uwielbiam Harrego Pottera, więc ta książka idealnie nadaje się na prezent dla fanów tego czarodzieja. Tej kolorowanki jeszcze nie ruszyłam, bo muszę przyznać, że jest tak pięknie zrobiona, że trochę szkoda mi ją zamazać.

kolorowanka ze scenami z filmu harry potter

Moim zdaniem kolorowanki to świetna rzecz, aby chociaż przez chwilę uciec od pracy i zrelaksować się w jesienne wieczory. Jeśli lubisz taką formę odpoczynku i rysowanie czy kolorowanie sprawia Ci dużą frajdę to kolorowanki są zdecydowanie dla Ciebie 🙂

Lubicie kolorowanki? Posiadacie jakieś w swojej kolekcji? Chętnie dowiem się o tym w komentarzach!

Ps. Wpis zawiera linki afiliacyjne, a to oznacza, że od każdego zakupionego produktu z linku dostaję % od sprzedaży.

To może cię zainteresować
Rzeczy do zrobienia przed końcem roku
Czytaj więcej

10 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Zazwyczaj nie jest to jakieś super wielkie przedsięwzięcie, ale staram się zrobić wszystko, aby wejść w Nowy Rok z czystą kartą i spokojem w głowie. W tym razem postanowiłam, że spiszę wszystkie rzeczy, które robię, aby zacząć Nowy Rok bez stresu i myślą, że „mam tyle do zrobienia”.
Czytaj więcej