5 najlepszych mini gier dla grafików

5 najlepszych mini gier dla grafików

Wszyscy lubimy się relaksować przy dobrej grze, ale nie każdy ma czas spędzać kilkanaście godzin przed play station. Dlatego chciałabym Wam przedstawić moją listę 5 najlepszych mini gier dla grafików. Nie tylko dobrze spędzimy przy nich czas, ale jesteśmy też w stanie poprawić swoje umiejętności np. w doborze koloru.

5 najlepszych mini gier dla grafików

Kern Type

Na pierwszym miejscu znalazła się gra o nazwie Kern Type, w której musicie ustawić litery w wyrazach tak, aby wyglądało to dobrze. Mnie ta gra wciągnęła do reszty. Nie tylko cieszą mnie punkty, które zdobywam, ale też z każdym wyrazem idzie mi coraz lepiej, co może pozytywnie przełożyć się na moją pracę, gdzie często muszę poprawiać ustawienia domyślne w programach.

5 najlepszych mini gier dla grafików

Color

Ta gra to dobry test na to jak dobrze widzicie kolory i jesteście w stanie je dopasować. Dobrze jest mieć tutaj odpowiednio skalibrowany monitor, ale jeśli gracie na laptopach i nie macie możliwości kalibracji to nie martwcie się, bo gra ma pewien próg tolerancji na takie problemy.

Logo Quiz

To chyba jedna z najprzyjemniejszych gier wśród tej listy. Po wyciętym elemencie musimy rozpoznać logo. Wydaje się proste, ale nawet najwięksi znawcy mogą mieć problemy z ich odróżnieniem.

I shot the serif

W tej grze przydaje się refleks i spostrzegawczość, ponieważ musicie jak najszybciej rozpoznać szeryfowy font. Czas ucieka, a szeryfów do ustrzelenia jest coraz więcej :).

Font Game

To już ostatnia gra z mojej listy 5 najlepszych mini gier dla grafików. W tej grze możecie się przekonać jak dobrze znacie fonty. Słowo “fargo” w każdym poziomie pojawia się jako inny font i musicie zdecydować jaki to krój pisma. Nie takie łatwe jak się wydaje!

Ps. Po kliknięciu na zdjęcie przeniesie Was do konkretnej gry. Pochwalcie się wynikami w komentarzach!


Przeczytaj też:
5 najlepszych filmów na jesienne wieczory
Darmowe tapety do pobrania – listopad

To może cię zainteresować