5 najlepszych filmów na jesienne wieczory

5 najlepszych filmów na jesienne wieczory

Jesień zawitała do nas na dobre, a wieczory stają się coraz dłuższe. Dlatego wydaje mi się, że to dobry moment, aby nadrobić trochę filmów lub obejrzeć te, o których być może nawet nie słyszeliście. Dlatego też przygotowałam dla Was 5 najlepszych według mnie filmów na jesienne wieczory. Lubię je oglądać, kiedy za oknem robi się ciemno, a deszcz nie zachęca do wyjścia z domu. A jakie filmy Wy lubicie oglądać o tej porze roku?

5 filmów na jesienne wieczory

MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA

To opowieść o Stanley’u, który jako magik pod pseudonimem Wei Ling Soo, zdobywa popularność, dzięki swoim sztuczkom. Podczas swoich występów przebiera się w złote szaty, nosi peruki i makijaż upodobniając się do człowieka Dalekiego Wschodu. Na jednym z występów w Berlinie, spotyka swojego dawnego przyjaciela, magika Howarda, który ma problem z pewną Amerykanką, która twierdzi, że jest prawdziwym medium. Oboje próbują ją zdemaskować. 

Film obejrzałam głównie ze względu na Emmę Stone, która jest jedną z moich ulubionych aktorek. I nie zawiodłam się. Film jest lekki, ciekawy i przyjemnie się go ogląda. Nie jest jakiś szczególnie wymagający, dzięki czemu nie męczy i czas spędzony na jego oglądaniu nie dłuży się. Dodatkowo znajdziemy, w nim kilka zabawnych scen, zwłaszcza sceny medytacji i wątki związane z postacią Wei Ling Soo.

Joker

To jest film, który swoją premierę miał dosłownie miesiąc temu, a zrobiło się o nim niezwykle głośno. I wcale się nie dziwię, wychodząc z kina człowiek jest zostawiony z przeróżnymi myślami i emocjami. Jeśli ktoś jeszcze go nie widział, warto się wybrać, bo według mnie jest to nie tylko najlepszy film na jesienne wieczory, ale i najlepszy film, który wyszedł w tym roku.

Film jest o Arthurze Fleck’u (Joaquin Phoenix), który cierpi na choroby psychiczne. W dzień pracuje jako klaun do wynajęcia, natomiast wieczorami ogląda ze schorowaną matką, talk show prowadzony przez Murraya Franklina, marząc, aby zaprosili go do programu w roli komika. Arthur co jakiś czas odwiedza opiekę społeczną, gdzie odbiera recepty na leki. Widz doskonale zdaje sobie sprawę, że psychika głównego bohatera stoi na równi pochyłej i kwestią czasu jest, aż się stoczy.

5 najlepszych filmów na jesienne wieczory

DZIEŃ Z ŻYCIA BLONDYNKI

Megan po hucznej imprezie, budzi się w mieszkaniu przystojnego barmana. Dziewczyna musi szybko dostać się do studia telewizyjnego, gdzie czeka na nią ogromna szansa na awans. Żeby nie było tak łatwo, zostaje bez telefonu, samochodu i pieniędzy, a dodatkowo ma na sobie tylko króciutką, żółtą sukienkę, w której bawiła się poprzedniej nocy. Przez co ludzie, których spotyka na swojej drodze traktują ją jak prostytutkę. Megan ładuje się w poważne tarapaty, zadziera z policją, czy też zapuszcza się w zakazane dzielnice, aby poznać kilku czarnoskórych dilerów.

Ten film poleciła mi siostra. Gdyby nie ona prawdopodobnie nawet nie wiedziałabym, że w ogóle taki istnieje. Zdecydowanie go polecam. Chociaż jest strasznie przewidywalny, jeśli chodzi o zakończenie, to sytuacje, które zdarzają się głównej bohaterce są mega zabawne, tak samo jak dialogi.

DZIKIE HISTORIE

Bohaterowie Dzikich historii to ludzie, którzy osiągnęli swój maksymalny poziom frustracji, przez co wyładowują ją w najgorszy możliwy sposób. Poznajemy sześć różnych sytuacji, w której coś innego doprowadza ludzi do szału. Nawet najbardziej błaha rzecz jak wlepienie niesłusznego mandatu czy pojawienie się w barze znienawidzonej osoby w dzieciństwie uwalnia najgorsze emocje, dzięki którym bohaterowie zyskują ogromną siłę i pomysłowość. A wszystko to wykorzystują przeciw wrogiemu otoczeniu.

Na przedpremierę tego filmu, wybrałam się z siostrą, bo dostała w pracy wejściówki. I w cale nie żałuję, bo film budzi w człowieku ogrom emocji. Najbardziej było to widoczne na sali kinowej, gdzie coraz było słychać śmiech, a chwilę później okrzyki zdziwienia. Spokój zdecydowanie jest przereklamowany. Film oglądałam już kilka razy i jest to jeden z 5 najlepszych filmów na jesienne wieczory jaki widziałam.

TEN NIEZRĘCZNY MOMENT

Trzech kumpli – Jason, Daniel i Makey uważają, że poważne związki nie są dla nich. Jason ciągle słyszy od swojej dziewczyny, że jest niedojrzały, Mikey’ego rzuca partnerka, a Daniel jest przerażony nudnym życiem u boku jednej partnerki. Postanawiają, że będą imprezować i podrywać dziewczyny, ale żaden z nich nie zaangażuje się w związek.

Film obejrzałam głównie ze względu na aktorów, ale nie zawiodłam się. Nie jest to jakiś wybitny film, ale chodzi o to, żeby się trochę „odmóżdzyć”. Znajdziemy w nim mnóstwo humoru zarówno w dialogach jak i różnych sytuacjach, w których biorą udział bohaterowie. 

Na dzisiaj to już chyba tyle. Jakie jeszcze filmy dopisalibyście do tej listy? Oglądaliście już któryś z nich? Jak wrażenia? Piszcie w komentarzach 😉

źródło zdjęć: filmweb.pl

To może cię zainteresować
Rzeczy do zrobienia przed końcem roku
Czytaj więcej

10 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Zazwyczaj nie jest to jakieś super wielkie przedsięwzięcie, ale staram się zrobić wszystko, aby wejść w Nowy Rok z czystą kartą i spokojem w głowie. W tym razem postanowiłam, że spiszę wszystkie rzeczy, które robię, aby zacząć Nowy Rok bez stresu i myślą, że „mam tyle do zrobienia”.
Czytaj więcej