Jak spędzić wakacje po maturze?

jak spędzić wakacje po maturze

Pamiętam jak chwilę przed maturą myślałam o tym, co będę robić w moje najdłuższe wakacje życia. Myślałam o wszystkich serialach i filmach, które mam do nadrobienia. Góra książek na biurku cały czas rosła, a ja nie miałam czasu ich przeczytać. W końcu musiałam przygotowywać się do matury, a nie czytać kolejny raz wszystkie części Harrego Pottera.

Na szczęście po maturze nie pamiętałam już większości moich wakacyjnych postanowień i bardzo dobrze, bo prawdopodobnie skończyłoby się to siedzeniem przed kompem lub telewizorem i marnowałabym czas na głupie seriale. Dlatego, jeśli Ty też nie do końca wiesz jak spędzić wakacje po maturze lub masz plan przesiedzieć cztery miesiące przed komputerem to mam dla ciebie listę sześciu rzeczy, które możesz zrobić w te wakacje. Obiecuję, że nie będziesz się nudzić!

Co w takim razie możesz zrobić w wakacje?

Wyjedź gdzieś

Teraz w dobie pandemii może być to mały problem. To nie znaczy jednak, że się nie da. Jeśli masz możliwość – wyjedź gdzieś. To może być nawet krótki wyjazd za miasto z przyjaciółmi. Możesz pojechać też sam, jeśli nie lubisz podróżować w towarzystwie. Możesz objechać kraj, w którym mieszkasz lub jeśli będzie taka możliwość – polecieć za granicę. Takie podróże rozwijają i inspirują. Być może poznasz kogoś nowego lub podszkolisz język. Nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać 🙂

Znajdź pracę

Jeśli potrzebujesz gotówki, to jest to idealny czas, aby znaleźć pracę. To też dobry czas, aby zdobyć doświadczenie na przyszłość. Branie udziału w wszelkiego rodzaju wolontariatach to również świetna okazja do poznania nowych ludzi i nauczenia się czegoś nowego. Jeśli planujesz wyprowadzić się z rodzinnego miasta to praca, nawet sezonowa pozwoli Ci na łatwiejszy start w nowym mieście. A propos uczenia się to…

Naucz się czegoś nowego

Od zawsze chciałaś nauczyć się szydełkować, ale nigdy nie miałaś czasu? A może masz ochotę nauczyć się nowego języka lub pójść na kurs tańca lub rysunku? To jest świetny czas, aby podjąć się takiego zadania. Kto wie, może odkryjesz w sobie artystę? Możesz też wypróbować kursy online. Wiele darmowych znajdziesz na youtubie, a jeśli chcesz zainwestować trochę pieniędzy to ciekawe kursy znajdziesz na eduweb.pl. Jeśli z kolei angielski nie jest Ci straszny to całą masę kursów z różnych dziedzin znajdziesz na udemy.com.

Imprezuj. Spędzaj czas aktywnie

Rok temu napisałabym, żebyś od czasu do czasu się zabawił. Chodził na koncerty i festiwale lub organizował własne imprezy. Niestety w tym roku, większość, jak nie wszystkie eventy zostały odwołane. Ale to też nie powód, żebyś siedział w domu! Rób sobie przejażdżki rowerowe albo długie spacery po lesie. A może nigdy nie jeździłeś na rolkach, ale zawsze chciałeś się nauczyć? Teraz jest dobry moment, aby to zrobić 🙂

Zrób generalne porządki

Jeśli planujesz wywiać z gniazdka na studia do innego miasta, zrób generalny porządek w swoim pokoju. Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował już książek z podstawówki czy liceum. Możesz też pozbyć się niepotrzebnych ciuchów, których nie zamierzasz ze sobą zabrać. To jest też dobry czas, żeby ogarnąć niepotrzebne pliki na komputerze :).

Niczym się nie przejmuj

Nawet jeśli masz w planach całe wakacje spędzić w domu z książką w ręku lub przed komputerem, to nic wielkiego się nie stanie. To ty masz czuć się dobrze. Więc jeśli pod koniec wakacji nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że Twoje wakacje przebiegły nie tak jak chciałeś, to znaczy, że były to udane wakacje!

A Ty jak zamierzasz spędzić wakacje po maturze? Co jeszcze dopisałbyś do tej listy?

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:
  1. Darmowa tapeta do pobrania – Czerwiec
  2. 10 filmów ze sztuką w tle – część 1
  3. Wystrzegaj się futury – Douglas Thomas
  4. Odwiedź mojego instagrama 🙂
To może cię zainteresować
Rzeczy do zrobienia przed końcem roku
Czytaj więcej

10 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Zazwyczaj nie jest to jakieś super wielkie przedsięwzięcie, ale staram się zrobić wszystko, aby wejść w Nowy Rok z czystą kartą i spokojem w głowie. W tym razem postanowiłam, że spiszę wszystkie rzeczy, które robię, aby zacząć Nowy Rok bez stresu i myślą, że „mam tyle do zrobienia”.
Czytaj więcej