Jak fajnie spędzić wakacje w mieście?

jak spędzić wakacje w mieście

Lato w pełni, a sezon urlopowy już powoli się rozpoczyna. Chwila moment i będziecie myśleć jak zorganizować swoje wakacje czy to w mieście, czy poza nim. Ja w tym roku (z wiadomych przyczyn), prawdopodobnie większość moich wakacji spędzę w miejscu, którym mieszkam. Dlatego postanowiłam stworzyć listę z pomysłami jak spędzić wakacje w mieście. Mam nadzieję, że ta lista przyda się nie tylko mi, ale też i Tobie:)

Pierwszym najfajniejszym sposobem na spędzenie wakacji w mieście to…

Zwiedzanie!

Dopiero jak wyprowadziłam się z rodzinnego miasta i po jakimś czasie wróciłam w odwiedzinach, zauważyłam jak mało o nim wiedziałam. Dlatego jeśli nie wiesz jak spędzić wakacje w mieście to wczuj się w rolę turysty i wyjdź z domu! Idź do parku, czy na starówkę. Jeśli nie chcesz wychodzić sam, weź znajomego! Zawsze raźniej zgubić się we dwójkę 😉

Znajdź swoją pasję!

I rozwijaj ją! Może to być wszystko. Fotografia, rysowanie, piłka nożna czy zbieranie znaczków. Znajdź to, co lubisz robić najbardziej i rób to! Wakacje to najlepszy czas, aby rozwijać swój pasje! Ja w te wakacje planuję podszkolić się z hiszpańskiego i chciałabym też zapisać się na kurs rysunku.

Spróbuj czegoś nowego!

Wakacje to najlepszy czas na próbowanie nowych rzeczy, tym bardziej jeśli spędzasz je w mieście. Może być to coś totalnie przyziemnego jak na przykład nowy przepis na jajecznicę. Albo powrót do domu ze sklepu okrężną drogą. A może wpadniesz na szalony pomysł i skoczysz na bungee. Możliwości są nieograniczone!

Rusz się!

Rower, rolki, basen, a nawet bieganie! Opcji jest wiele, a na dodatek poprawisz swoją kondycję i łykniesz trochę świeżego powietrza. Zamiast leżeć cały dzień przed telewizorem, wyjdź z domu!

Nadrób zaległości!

Dla mnie spędzanie wakacji w mieście, często oznacza nadrabianie zaległości. Na pewno przez cały rok udało Ci się zrobić długą listę filmów czy książek, które chciałbyś obejrzeć lub poczytać, ale z jakiegoś powodu nie miałeś czasu. To jest idealny moment, aby nadrobić te zaległości. Ja na swojej liście mam kilka filmów i seriali, które chcę obejrzeć i aż wstyd się przyznać, że nigdy wcześniej ich nie widziałam. Dodatkowo odkryłam kilka ciekawych książek, które mam nadzieję uda mi się przeczytać i zrecenzować na blogu 🙂

Naucz się czegoś nowego!

Nie umiesz gotować? Zawsze chciałaś nauczyć się szydełkować? A może chcesz poprawić swoje umiejętności w jakiejś dziedzinie? Świetnie! W nauce zdecydowanie pomogą ci blogi tematyczne, youtube czy inne strony internetowe. Znajdź to co Cię interesuje i ucz się tego!

Jak widzisz nawet spędzając wakacje w mieście można robić to w sposób ciekawy, a przy okazji rozwijać swoje pasje i poznać wiele ciekawych miejsc, które masz w zasięgu ręki. W tym roku, wakacje będą trochę inne, niż te, do których się przyzwyczailiśmy, ale to nie oznacza, że się nie da 🙂

A Ty jak spędzisz tegoroczne wakacje? Masz jakieś inne pomysły jak spędzić wakacje w mieście? Chętnie poczytam o tym w komentarzach!

To może cię zainteresować