Jak fajnie spędzić wakacje w mieście?

jak spędzić wakacje w mieście

Lato w pełni, a sezon urlopowy już powoli się rozpoczyna. Chwila moment i będziecie myśleć jak zorganizować swoje wakacje czy to w mieście, czy poza nim. Ja w tym roku (z wiadomych przyczyn), prawdopodobnie większość moich wakacji spędzę w miejscu, którym mieszkam. Dlatego postanowiłam stworzyć listę z pomysłami jak spędzić wakacje w mieście. Mam nadzieję, że ta lista przyda się nie tylko mi, ale też i Tobie:)

Pierwszym najfajniejszym sposobem na spędzenie wakacji w mieście to…

Zwiedzanie!

Dopiero jak wyprowadziłam się z rodzinnego miasta i po jakimś czasie wróciłam w odwiedzinach, zauważyłam jak mało o nim wiedziałam. Dlatego jeśli nie wiesz jak spędzić wakacje w mieście to wczuj się w rolę turysty i wyjdź z domu! Idź do parku, czy na starówkę. Jeśli nie chcesz wychodzić sam, weź znajomego! Zawsze raźniej zgubić się we dwójkę 😉

Znajdź swoją pasję!

I rozwijaj ją! Może to być wszystko. Fotografia, rysowanie, piłka nożna czy zbieranie znaczków. Znajdź to, co lubisz robić najbardziej i rób to! Wakacje to najlepszy czas, aby rozwijać swój pasje! Ja w te wakacje planuję podszkolić się z hiszpańskiego i chciałabym też zapisać się na kurs rysunku.

Spróbuj czegoś nowego!

Wakacje to najlepszy czas na próbowanie nowych rzeczy, tym bardziej jeśli spędzasz je w mieście. Może być to coś totalnie przyziemnego jak na przykład nowy przepis na jajecznicę. Albo powrót do domu ze sklepu okrężną drogą. A może wpadniesz na szalony pomysł i skoczysz na bungee. Możliwości są nieograniczone!

Rusz się!

Rower, rolki, basen, a nawet bieganie! Opcji jest wiele, a na dodatek poprawisz swoją kondycję i łykniesz trochę świeżego powietrza. Zamiast leżeć cały dzień przed telewizorem, wyjdź z domu!

Nadrób zaległości!

Dla mnie spędzanie wakacji w mieście, często oznacza nadrabianie zaległości. Na pewno przez cały rok udało Ci się zrobić długą listę filmów czy książek, które chciałbyś obejrzeć lub poczytać, ale z jakiegoś powodu nie miałeś czasu. To jest idealny moment, aby nadrobić te zaległości. Ja na swojej liście mam kilka filmów i seriali, które chcę obejrzeć i aż wstyd się przyznać, że nigdy wcześniej ich nie widziałam. Dodatkowo odkryłam kilka ciekawych książek, które mam nadzieję uda mi się przeczytać i zrecenzować na blogu 🙂

Naucz się czegoś nowego!

Nie umiesz gotować? Zawsze chciałaś nauczyć się szydełkować? A może chcesz poprawić swoje umiejętności w jakiejś dziedzinie? Świetnie! W nauce zdecydowanie pomogą ci blogi tematyczne, youtube czy inne strony internetowe. Znajdź to co Cię interesuje i ucz się tego!

Jak widzisz nawet spędzając wakacje w mieście można robić to w sposób ciekawy, a przy okazji rozwijać swoje pasje i poznać wiele ciekawych miejsc, które masz w zasięgu ręki. W tym roku, wakacje będą trochę inne, niż te, do których się przyzwyczailiśmy, ale to nie oznacza, że się nie da 🙂

A Ty jak spędzisz tegoroczne wakacje? Masz jakieś inne pomysły jak spędzić wakacje w mieście? Chętnie poczytam o tym w komentarzach!

To może cię zainteresować
Rzeczy do zrobienia przed końcem roku
Czytaj więcej

10 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Zazwyczaj nie jest to jakieś super wielkie przedsięwzięcie, ale staram się zrobić wszystko, aby wejść w Nowy Rok z czystą kartą i spokojem w głowie. W tym razem postanowiłam, że spiszę wszystkie rzeczy, które robię, aby zacząć Nowy Rok bez stresu i myślą, że „mam tyle do zrobienia”.
Czytaj więcej