Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Jak tam świąteczne nastroje? Macie już wszystko ogarnięte czy sprzątacie i szalejecie na zakupach? Jeśli już zakończyliście przygotowania do świąt, należą Wam się soczyste brawa i zdecydowanie chwila odpoczynku. A jak najlepiej odpocząć? Ja zdecydowanie lubię klapnąć na kanapę z gorącą kawą lub herbatą i obejrzeć dobry film. Jeśli lubicie relaksować się w ten sam sposób to przygotowałam dla Was listę top 6 filmów do obejrzenia w święta. Mam nadzieję, że ta lista będzie dla Was przydatna. A jakie filmy Wy lubicie oglądać w święta?

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Kevin sam w domu

Mówi się, że święta bez Kevina to nie święta, dlatego znajduje się on na pierwszym miejscu listy top 6 filmów do obejrzenia w święta. Myślę, że tę produkcję znają wszyscy, więc nie muszę chyba przytaczać jego fabuły. Ja Kevina oglądam co roku i co roku bawi tak samo jak za pierwszym razem :).

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Klaus

Klaus to zdecydowanie nowa produkcja bo polską premierę miała 8 listopada bieżącego roku. Mimo, że jest to film animowany i spodziewałam się po nim najgorszego, to zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie.

Jesper jest najgorszym listonoszem w dziejach akademii listonoszy i w ramach kary zostaje przeniesiony na mroźną wyspę. Skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a każdy odruch dobroci jest duszony w zarodku. Jesper bezskutecznie stara się uzyskać od mieszkańców listy, które mógłby rozesłać, gdyż nikt z mieszkańców ich nie wysyła. Kiedy jest już bliski rozpaczy, pomaga mu miejscowa nauczycielka o imieniu Alva. Główny bohater przypadkowo poznaje Klausa – starego stolarza, który mieszka samotnie w lesie i tworzy drewniane zabawki. Ich przyjaźń przywraca radość na mroźnej wyspie, sąsiedzi stają się dla siebie życzliwi i wprowadzają w swoje życie świąteczny nastrój.

Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijną chyba każdy kojarzy ze szkoły, ale jeśli nie, to jest to obowiązkowy film do obejrzenia w święta. Film przedstawia historię Scrooga – starego gbura, którego nawiedzają trzy duchy mające za zadanie pomóc mu stać się lepszym człowiekiem.

Cztery gwiazdki

Ten film odkryłam rok temu i w tym roku chętnie do niego powracam. Jest przeeezabawny i ironiczny.

Bohaterowie filmu – Kate i Brad tworzą związek idealny. Są młodzi, piękni, nie mają dzieci i żadnych większych zobowiązań. W święta zawsze wybierają się na wakacje do ciepłych krajów, dają swoim rodzinom dobry powód ich nieobecności. Tak miało być i w te święta, jednak pogoda pokrzyżowała im plany i ich lot został odwołany. Żeby tego było mało, ekipa z telewizji przyłapuje ich na gorącym uczynku i już nie ma odwrotu. Muszą wstawić się na świąteczny obiad. Ponieważ oboje pochodzą z rozwiedzionych rodzin, muszą odwiedzić, aż 4 domy, a jak nietrudno się domyślić, każda kolejna wizyta to jeszcze większa katastrofa.

Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta to kolejna część opowiadająca o perypetiach trzech matek, które mimo wielu obowiązków ciągle starają się być idealne. Jednak tym razem jest jeszcze trudniej z dwóch powodów: zbliżają się święta, czyli najgorszy i najbardziej pracowity okres w roku, który nie raz może przyprawić o ból głowy. Drugi powód to matki głównych bohaterek, które za wszelką cenę starają się zachować tradycyjnego ducha świąt. Mimo, że film nie jest wysokich lotów i jest to raczej coś przy czym można się zrelaksować to możemy wyciągnąć z niej przynajmniej jedną ważną refleksję – każdy chce żyć na własnych warunkach. 

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja

Ostatnią propozycją z listy top 6 filmów do obejrzenia w święta jest film „Fred Claus”, który opowiada o Fredzie – starszym bracie Św. Mikołaja. Fred dorastał w cieniu swojego młodszego braciszka Mikołaja, przez co zupełnie stracił wiarę w święta. Jednak pewnej zimy, Fred leci na północ, aby pomóc swojemu bratu w tarapatach. Film jest lekki, mega zabawny, czyli idealny na świąteczne dni.

Na dzisiaj to już chyba wszystko. Jakie filmy dodalibyście do tej listy? Chętnie poczytam o tym w komentarzach!

źródło zdjęć: filmweb.pl

To może cię zainteresować
Rzeczy do zrobienia przed końcem roku
Czytaj więcej

10 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Zazwyczaj nie jest to jakieś super wielkie przedsięwzięcie, ale staram się zrobić wszystko, aby wejść w Nowy Rok z czystą kartą i spokojem w głowie. W tym razem postanowiłam, że spiszę wszystkie rzeczy, które robię, aby zacząć Nowy Rok bez stresu i myślą, że „mam tyle do zrobienia”.
Czytaj więcej