Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Jak tam świąteczne nastroje? Macie już wszystko ogarnięte czy sprzątacie i szalejecie na zakupach? Jeśli już zakończyliście przygotowania do świąt, należą Wam się soczyste brawa i zdecydowanie chwila odpoczynku. A jak najlepiej odpocząć? Ja zdecydowanie lubię klapnąć na kanapę z gorącą kawą lub herbatą i obejrzeć dobry film. Jeśli lubicie relaksować się w ten sam sposób to przygotowałam dla Was listę top 6 filmów do obejrzenia w święta. Mam nadzieję, że ta lista będzie dla Was przydatna. A jakie filmy Wy lubicie oglądać w święta?

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Kevin sam w domu

Mówi się, że święta bez Kevina to nie święta, dlatego znajduje się on na pierwszym miejscu listy top 6 filmów do obejrzenia w święta. Myślę, że tę produkcję znają wszyscy, więc nie muszę chyba przytaczać jego fabuły. Ja Kevina oglądam co roku i co roku bawi tak samo jak za pierwszym razem :).

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Klaus

Klaus to zdecydowanie nowa produkcja bo polską premierę miała 8 listopada bieżącego roku. Mimo, że jest to film animowany i spodziewałam się po nim najgorszego, to zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie.

Jesper jest najgorszym listonoszem w dziejach akademii listonoszy i w ramach kary zostaje przeniesiony na mroźną wyspę. Skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a każdy odruch dobroci jest duszony w zarodku. Jesper bezskutecznie stara się uzyskać od mieszkańców listy, które mógłby rozesłać, gdyż nikt z mieszkańców ich nie wysyła. Kiedy jest już bliski rozpaczy, pomaga mu miejscowa nauczycielka o imieniu Alva. Główny bohater przypadkowo poznaje Klausa – starego stolarza, który mieszka samotnie w lesie i tworzy drewniane zabawki. Ich przyjaźń przywraca radość na mroźnej wyspie, sąsiedzi stają się dla siebie życzliwi i wprowadzają w swoje życie świąteczny nastrój.

Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijną chyba każdy kojarzy ze szkoły, ale jeśli nie, to jest to obowiązkowy film do obejrzenia w święta. Film przedstawia historię Scrooga – starego gbura, którego nawiedzają trzy duchy mające za zadanie pomóc mu stać się lepszym człowiekiem.

Cztery gwiazdki

Ten film odkryłam rok temu i w tym roku chętnie do niego powracam. Jest przeeezabawny i ironiczny.

Bohaterowie filmu – Kate i Brad tworzą związek idealny. Są młodzi, piękni, nie mają dzieci i żadnych większych zobowiązań. W święta zawsze wybierają się na wakacje do ciepłych krajów, dają swoim rodzinom dobry powód ich nieobecności. Tak miało być i w te święta, jednak pogoda pokrzyżowała im plany i ich lot został odwołany. Żeby tego było mało, ekipa z telewizji przyłapuje ich na gorącym uczynku i już nie ma odwrotu. Muszą wstawić się na świąteczny obiad. Ponieważ oboje pochodzą z rozwiedzionych rodzin, muszą odwiedzić, aż 4 domy, a jak nietrudno się domyślić, każda kolejna wizyta to jeszcze większa katastrofa.

Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta to kolejna część opowiadająca o perypetiach trzech matek, które mimo wielu obowiązków ciągle starają się być idealne. Jednak tym razem jest jeszcze trudniej z dwóch powodów: zbliżają się święta, czyli najgorszy i najbardziej pracowity okres w roku, który nie raz może przyprawić o ból głowy. Drugi powód to matki głównych bohaterek, które za wszelką cenę starają się zachować tradycyjnego ducha świąt. Mimo, że film nie jest wysokich lotów i jest to raczej coś przy czym można się zrelaksować to możemy wyciągnąć z niej przynajmniej jedną ważną refleksję – każdy chce żyć na własnych warunkach. 

Top 6 filmów do obejrzenia w święta

Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja

Ostatnią propozycją z listy top 6 filmów do obejrzenia w święta jest film „Fred Claus”, który opowiada o Fredzie – starszym bracie Św. Mikołaja. Fred dorastał w cieniu swojego młodszego braciszka Mikołaja, przez co zupełnie stracił wiarę w święta. Jednak pewnej zimy, Fred leci na północ, aby pomóc swojemu bratu w tarapatach. Film jest lekki, mega zabawny, czyli idealny na świąteczne dni.

Na dzisiaj to już chyba wszystko. Jakie filmy dodalibyście do tej listy? Chętnie poczytam o tym w komentarzach!

źródło zdjęć: filmweb.pl

To może cię zainteresować