5 Najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów

5 Najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów

Samodzielne tworzenie gradientów może stanowić spore wyzwanie. Początkującemu grafikowi stworzenie ciekawego gradientu np. na stronę internetową może zająć mnóstwo czasu. Często z braku doświadczenia i może też wiedzy taki gradient może kiepsko wyświetlać się na przeglądarkach internetowych.

Na szczęście w internecie jest mnóstwo narzędzi, które pomogą nam utworzyć ciekawy gradient. A jedyne co musimy zrobić to ustawić odpowiednie dla nas parametry. Dzisiaj chciałam ci pokazać 5 najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów, z których sama często korzystam.

Uigradients.com

5 Najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów
uigradients.com

UiGradients stworzył frontend developer Indrashish Ghosh’a i jest narzędziem online zawierające ponad 260 linearnych gradientów, które możesz wykorzystać w swoich projektach. Gradienty możesz wyszukiwać po kolorze, przeglądać galerię lub operować strzałkami. Możesz również ściągnąć kod CSS, kolory HEX lub ściągnąć gradient jako jpg.

Gradient Hunt

gradienthunt.com

GradientHunt to galeria gradientów założona przez 15-letniego Franco Maldonado, która rozwijana jest systematycznie od 2018 roku. Gradienty posegregowane są na kilka kategorii, więc nie zmęczymy się przewijając w nieskończoność. Niestety minusem tej strony jest to, że nie możemy pobrać kolorów gradientów ani kodu css, więc sami musimy go odtworzyć.

ColorSpace

mycolor.space/gradient

To jest strona, z której korzystam chyba najczęściej. Oprócz rozbudowanej palety kolorów, które możemy tutaj stworzyć, mamy też możliwość wygenerowania gradientu z dwóch kolorów. Możemy ustalić kierunek gradientu (góra, dół lewo, prawo i skosy) a po kliknięciu na przycisk „generate”, wypluje nam kod CSS gradientu.

CSS Gradient

cssgradient.io

CSS Gradient to darmowe narzędzie, które pozwala nam stworzyć gradient oraz wygenerować kod CSS. Oprócz samego narzędzia, strona napakowana jest artykułami dotyczącymi koloru i gradientu. Posiada także zbiór typowo technicznych wpisów z realnymi przykładami wykorzystywania gradientu na stronach www i innych projektach.

Colorful Gradients

5 Najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów
colorfulgradients.tumblr.com

To już ostatnie narzędzie z listy 5 najlepszych narzędzi do tworzenia gradientów. Z tej strony korzystam niestety najmniej, ale szkoda jej nie wymienić. ColorfulGradients to galeria gradientów, która w swojej bazie ma ich ponad 43 tysiące. Gradienty do 2016 roku były generowane przez algorytm, jednak niestety strona przestała być rozwijana. Niestety gradienty nie są w żaden sposób posegregowane ani otagowane. Zostaje nam scrollowanie do momentu, aż jakiś wpadnie nam w oko. Stronę traktowałabym bardziej jako inspirację, a nie narzędzie do pracy.

To tylko kilka przykładów narzędzi do tworzenia gradientów. W internecie jest ich całe mnóstwo. Jednak ja wybrałam te konkretne głównie ze względu na ich prostotę i fakt, że sama z nich często korzystam. Często pracując nad projektem nie mamy czasu, aby samemu tworzyć gradienty, a ich prostota i możliwości są ogromnym plusem. Jakie jeszcze generatory gradientów znasz i możesz polecić?

Zobacz inne wpisy:
1. Cztery ulubione darmowe banki zdjęć
2. 10 filmów ze sztuką w tle cz. 2
3. Jak spędzić wakacje po maturze

To może cię zainteresować